ДЕРЕВ’ЯНИЙ ДІМ ЛЬВІВ - клеєний брус, будинки з клеєного брусу, європалети, піддони УКР РУС ENG POL

Чому саме клеєний брус?

- жодного розтріскування та викручування клеєного брусу завдяки відсутності внутрішніх напружень

- мінімальна усадка клеєного брусу

- готовий фасадний матеріал

- ідеальна теплоізоляція

- оптимальний мікроклімат всередині приміщень

- клеєний брус – це природня екологічність та довговічність

Виробництво

Схематично сучасний профільований клеєний брус виготовляється так:

колоди розпускають на дошки необхідного розміру.

Оскільки в результаті розпилювання колоди знімається внутрішнє напруження, брус не розтріскується, не деформується, не змінює своєї форми під час експлуатації.
кожна дошка проходить технічну сушку під комп'ютерним контролем до вологості 10-12 %. 
Тому будинок з клеєного бруса практично не має усадки і після його складання відразу можна приступати до оздоблювальних робіт.

 - висушені дошки калібрують на рейсмусових верстатах і розкроюють по довжині на заготовки.
Ця операція дозволяє виявити наявні в деревині приховані дефекти, які видаляються, ось чому будинки з клеєного бруса не мають таких вад деревини як тріщини, викривлення, випадаючі сучки. 

Решта ділянок, що не мають дефектів, зрощують по довжині на міні-шип в дошки (ламелі) та стругують за першим класом чистоти.


- далі готові ламелі після висихання клею калібрують на чотирьохсторонніх поздовжньо-фрезерних верстатах, та тільки після цього на спеціальних гідравлічних пресах ламелі склеюють в брус.
Для склеювання ламелей між собою використовується спеціальний двокомпонентний екологічно 
чистий клей, який відповідає міжнародному стандарту DIN EN 204, клас D4 (Akzo Nobel, Швеція) і не порушуєздатності деревини "дихати".


Ще однією особливістю клеєного бруса є те, що при склеюванні в єдиний брус напрям деревних волокон, або, як їх ще називають "річних кілець", в ламелях задається в протилежні один від одного сторони. За рахунок цього клеєний брус виявляється міцнішим в порівнянні із звичайним, а при зміні вологості він не змінює своєї форми.

- після того, як ламелі склеєні в єдиний брус, його профілюють на чотирьохсторонніх верстатах.

Це один з найвідповідальніших моментів виготовлення – від точності виготовлення з'єднання «шип-паз» залежить якість всього бруса ів підсумку, якість майбутнього будинку.

- після надання клеєному брусу профіля він торцюється в розмір з високою точністю нарізається на елементи необхідного розміру.

- завершальним етапом виготовлення бруса є "заріз" в ньому вінцевих чашок на спеціальному чашкорізному верстаті і маркування згідно специфікації.

  - упаковка замаркованих деталей в палети згідно специфікацій.

- будинок з клеєного бруса прибуде на будмайданчик у вигляді готового до зведення комплекту, де кожний елемент має маркування, в результаті чого, будинок зводиться як конструктор, і не потребує довготривалої теслярської роботи.