Компанія "Дерев’яний дім" (Львів) з 2003 року здійснює проектування та виготовлення будинків з профільованого клеєного брусу. Великий досвід роботи, професійне обладнання, система контролю якості та команда професіоналів дозволяють пропонувати замовникам якісні проекти та рішення.
____________________________________________________________________
- жодного розтріскування та викручування клеєного брусу завдяки відсутності внутрішніх напружень
- мінімальна усадка клеєного брусу
- готовий фасадний матеріал
- ідеальна теплоізоляція
- оптимальний мікроклімат всередині приміщень
- клеєний брус – це природня екологічність та довговічність
Всі переваги клеєного бруса можна пояснити процесом його виробництва, який складається з декількох етапів. На першому етапі колоду розпилюють на дошки необхідного розміру. Оскільки в результаті розпилювання колоди знімається внутрішнє напруження, брус не розтріскується, не деформується, не змінює своєї форми під час експлуатації.
Кожна дошка проходить технічну сушку під комп'ютерним контролем до вологості 10-12%. Вологість дошки значно нижча на відміну від масивного цільного бруса, бо дошку просушити набагато простіше. Тому будинки з клеєного бруса практично не мають усадки і після монтажу відразу можна приступати до оздоблювальних робіт.
Висушені дошки калібрують на рейсмусових верстатах і розкроюють по довжині на заготовки. Ця операція дозволяє виявити та видалити наявні в деревині приховані дефекти (сучки, гниль, серцевину, смоляні кишені, залишки обзолу, пошкодження). Після такого детального фільтрування у клеєний брус попадають лише якісні матеріали. Ось чому будинки з клеєного бруса не мають таких вад деревини як тріщини, викривлення, випадаючі сучки.
Фільтровані ділянки дошок, що не мають дефектів, зрощують по довжині на міні-шипи в ламелі. Ламелі з яких набирають клеєний брус мають бути зрощені із заготовок довжиною 30-80см. Це гарантія відсутності поздовжніх тріщин та розклейки між ламелями. Брус, який склеєний з цільних дощок окрім згаданих тріщин буде мати випадаючі сучки та смоляні кишені, а також існує ймовірність, що його буде викручувати.
Готові ламелі після висихання клею калібрують на чотирьохсторонніх поздовжньо-фрезерних верстатах, що забезпечує геометричну точність заготовок і якість прилягання поверхонь.
Склеювання ламелей в брус. Після чотиристороннього верстата заготовки відправляються в клеючу машину, яка забезпечує рівномірність нанесення і безперервну подачу клею на одну з широких сторін ламелі, після чого деревина збирається в "пакет". Для склеювання ламелей між собою використовується спеціальний двокомпонентний екологічно чистий клей, який відповідає міжнародному стандарту DIN EN 204, клас D4 (Akzo Nobel, Швеція) і не порушує здатності деревини "дихати". Ще однією особливістю клеєного бруса є те, що при склеюванні в єдиний брус напрям деревних волокон, або, як їх ще називають "річних кілець", в ламелях задається в протилежні один від одного сторони. За рахунок цього клеєний брус виявляється міцнішим в порівнянні із звичайним, а при зміні вологості він не змінює своєї форми.
Профілювання бруса. На склеєних брусах після висихання вирізають пази і гребені по його довжині, які надійно фіксують бруси відносно один одного у стіні, при цьому додаткове ущільнення не потрібне. При профілюванні, тобто виготовленні паза на клеєному брусі дуже важливий контроль за точністю і якістю виробленого паза і гребеня, тому від пазово-гребневого з'єднання безпосередньо залежить якість збірки майбутнього будинку.
Профільований клеєний брус торцюється в розмір – з високою точністю нарізується на елементи необхідного розміру. Завершальним етапом виготовлення бруса є "заріз" в ньому вінцевих чашок на спеціальному чашкорізному верстаті і маркування згідно специфікації.
Для захисту майбутнього будинку від впливу атмосферних опадів і мікроорганізмів компанія ТзОВ «Дерев'яний дім» на стадії збірки "конструктора" обробляє клеєний брус спеціальними антисептиками. Такий хімічний метод захисту деревини є найефективнішим, оскільки забезпечує проникнення захисного складника у внутрішню структуру дерева. Безбарвний складник, який не має запаху, швидко висихає, захищає деревину від ураження грибком і комахами. Оброблений антисептиком брус після складання будинку покривається лазур'ю для дерева.
Після того як брус оброблений антисептиком, на його торці наноситься спеціальний склад, який надає брусу стійкість до деформації завдяки запобігання поглинання вологи на торцевому розпилі і в області V-образних стиків в дерев'яних конструкціях, що використовуються для зовнішніх робіт, і утворює на поверхні еластичну, безбарвну водовідштовхувальну плівку. Всі просочуючі склади мають європейський сертифікат якості.
Будинок з клеєного бруса прибуде на будмайданчик у вигляді готового до зведення комплекту, так званого "конструктора", де кожний елемент має маркування, в результаті чого, будинок зводиться як конструктор, і не потребує довготривалої теслярської роботи.